הלייבל, הוקם באילת בשנת 2009, המפיק המוזיקלי שעומד בראשו, ‎רון בננו החל את הקריירה המוזיקלית שלו כדי ג׳יי ושדרן/טכנאי רדיו. כבר בתחילת המילניום, שאף בננו להקים אולפן הקלטות וחברת תקליטים שתיתן במה ומענה למוזיקאים מוכשרים מקומיים.

מאז תחילת הקמתו של אולפן המוזיקה, מוזיקאים רבים ומפיקים שונים יצרו מוזיקה שהגיעה לאוזניים רבות. הניסיון ותנאי האולפן המתקדמים הביאו את האומנים לביצוע ברמה המקצועית הגבוהה שנדרשה.

האולפן הפיק בשנת 2015 את אלבום הבכורה של להקת Nowadays אירוע שגרם למוזיקאים רבים לעבוד ולהשתלב תחת הלייבל. אלבום בכורה לזמרת מאיה לוי,
אבי אבורומי, שירים והפקות תחת השם Ron Banano, ועוד סינגלים לאמנים שעברו באולפן במשך השנים.

כחלק מהחזון של הלייבל והעומד בראשו, קידום אומנים, שירותי הפקה מוזיקלית עד להוצאת מאסטר, הפצה, יחסי ציבור, ניהול אישי ובוקינג ניתן לכל היוצרים והאומנים של הלייבל. הלייבל רשום באגודות מוזיקה רשמיות בישראל ובעולם.

"אחת ממטרות הלייבל היא להפיץ מוזיקה איכותית לכל רחבי העולם, במטרה לנצור את הרגעים הקסומים שמתרחשים באולפן ההקלטות, לתת במה ולקדם את כל האומנים המוכשרים שמאמינים בעצמם וביכולתם" מספר בננו.

הלייבל BananoMusic  מאפשר לכל יוצר להגשים חלום, לבצע ולהקליט שירים שיגרמו למאזינים להרגיש, להתרגש ולהתחבר לצליל היקום, המוזיקה.